چاپ        ارسال به دوست

برای جلوگیری از سوء ‌استفاده کارت‌های سوخت مفقودی چه کنیم؟

 

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: افرادی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند می‌بایست برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی در سریع‌ترین زمان ممکن به پلیس+10 اطلاع دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش به نقل از ایسنا، فاطمه کاهی با بیان اینکه قطعا خیلی از افراد پس از الزام استفاده از کارت سوخت نسبت به دریافت المثنی اقدام کرده‌اند و اکنون نیز در حفظ آن دقت بیشتری دارند، اظهار کرد: با این حال اگر شخصی کارت سوخت خود را گم کرده، می‌تواند با مراجعه به پلیس +10 و ارائه مدارک نسبت به منقضی کردن کارت سوخت قبلی و دریافت کارت سوخت جدید اقدام کند.

به گفته وی، تا زمانی که متقاضی، اعلام رسمی در دفاتر پلیس +10 برای مفقود شدن کارت سوخت نداشته باشد، کارت سوخت همچنان فعال می‌ماند و امکان سوء استفاده از آن توسط افراد سودجو وجود دارد.

کاهی با تاکید بر اینکه اگر شخصی کارت خود را در جایگاه سوخت جا بگذارد، می‌تواند با مراجعه به جایگاه مورد نظر کارت سوخت خود را درخواست کند، گفت: اگر به هر دلیلی اپراتور اقدام به بازگرداندن کارت سوخت نکرد، فرد می‌تواند این موضوع را از طریق سامانه ثبت شکایات و پاسخگویی 09627 پیگیری کند.

وی افزود: در نهایت فرد می‌تواند با مراجعه به پلیس +10 تقاضای خود را ثبت کند و از طریق سایت   www.epolice.ir از نحوه صدور کارت خود مطلع شوند.

 

برای هر خودرو چند بار کارت سوخت صادر می‌شود؟

کاهی با بیان این‌که لازم است افراد در نگهداشتن کارت سوخت خود دقت کافی را داشته باشند، تصریح کرد: اگر به هر دلیلی مالک خودرو تقاضای کارت سوخت المثنی داشته باشد، کارت برای آن فرد صادر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع به معنای این نیست که برای هر خودرو دو بار کارت سوخت صادر شود، اظهار کرد: در شرایط مفقود شدن کارت یا دلایل دیگر کارت سوخت المثنی جدید صادر می‌شود و این مساله محدودیتی ندارد.

 

 


١١:٤٢ - يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٢١٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٥٥