چاپ        ارسال به دوست

امکان افزایش ظرفیت انتقال خطوط لوله نفت و فرآورده تا ۲۰ درصد

 

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت با اشاره به امکان افزایش ظرفیت خطوط لوله نفت و فرآورده تا 20 درصد در صورت مساعد بودن شرایط فنی، تصریح کرد: در سال 98 از حداکثر ظرفیت خطوط مناطق علی رغم همه تنگناهایی که وجود داشت، استفاده كرديم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از ماهنامه انرژی پارس، قاسم عرب‌ یارمحمدی با اشاره به ساخت توربین‌های سولار ساخت کشور آمریکا در سال ۹۶ با حمایت شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: هم‌اکنون بیش از ۷۰ درصد تجهیزات و اقلام موردنیاز صنعت انتقال نفت کشور از جمله اقلام موردنیاز تعمیرات الکتروپمپ‌ها، ساخت ولو و تجهیزات ابزار دقیق در داخل کشور تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت در خصوص الزام پیمانکار در خرید تجهیزات داخلی بیان کرد: در این خصوص وزارتخانه طی ابلاغ بخشنامه هایی اقلامی را تعیین کرده است که کالاهای خارجی مشابه تولید داخلی خریداری نشوند که در نهایت بر اساس وندورلیست ها متقاضیان کالاها تعیین می شوند.

به گفته عرب یار محمدی، خرید عمده ای که در پروژه های شرکت صورت می گیرد، اقلام لوله است؛ در هنگام خرید این نوع کالا و در روند برگزاری مناقصات ذکر می کنیم باید پیمانکاران از بازار داخلی خرید کنند، بنابراین تولید کننده داخلی یا تامین کننده متعهد به این جریان می شود و خرید را انجام می دهد.

این مدیر نفتی ادامه داد: تاکنون تخلفی در معاملات رخ نداده است چرا که مراحل تولید بازرسی می شوند و امکان ندارد خریداری مرتکب تخلف شود.

وی در پاسخ به سوال دیگر  درخصوص ظرفیت انتقال خطوط بیان کرد: درحال حاضر از حداکثر ظرفیت خطوط در پروژه ها استفاده می شود، خطوط مان این قابلیت را دارد که در صورت اجازه شرایط فنی و بوسیله مواد شیمیایی دی آر ای(روان کننده) ظرفیت خطوط را تا 20 درصد افزایش دهیم. بدین ترتیب اگر خطی270-80 هزاربشکه در روز ظرفیت انتقال داشته باشد با این ماده قابلیت افزایش به 320 هزار بشکه را پیدا می کند.

 

 


٠٨:٢٣ - يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٢١٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٥