چاپ        ارسال به دوست

در سال گذشته محقق شد

360 ميليارد ريال صرفه‌جویی براي بومی سازی قطعات در شركت پالايش نفت اصفهان

 

رئيس پشتيباني ساخت داخل شرکت پالایش نفت اصفهان از صرفه جویی 360 میلیارد ریالی به منظور بومی سازی قطعات یدکی در سال گذشته در این شرکت پالایشی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان، سعيد احتراميان گفت: سال گذشته موفق شده‌ایم به روش مهندسي معكوس، در زمينه بومی‌سازی قطعات يدكي و با هزینه‌ای بالغ‌ بر 69 ميليارد ريال، 425 قطعه در تيراژ 48 هزار و 695 عدد توليد كنيم اين در حالي است كه اگر می‌خواستیم آن‌ها را از خارج وارد كنيم می‌بایست مبلغي برابر با 420 میلیارد ریال می‌پرداختیم.

وی با بیان اينكه در حال حاضر با بیش از 500 شركت سازنده داخلي ارتباط داريم، اظهار داشت: تاکنون با اين روش كارهاي بسيار مهم و ارزشمندي صورت گرفته كه حتي با نمونه‌های خارجي قابل‌رقابت و معتبرتر از آن‌ها هستند.

رئيس پشتيباني ساخت داخل شرکت پالایش نفت اصفهان، فرهنگ بومی‌سازی، باور فكري به استفاده حداكثري از محصولات ايراني و توانمندی‌های شرکت‌های سازنده داخلي در اين شركت نهادینه‌ شده و فرصت مناسب را در اختيار شرکت‌های دانش‌بنیان، سازندگان قطعات و تجهيزات، توليدكنندگان داخلي، پيمانكاران و مشاوران و ساير دست‌اندرکاران اين حوزه قرار داده تا از اين طرق اين شركت در تأمین بيش از 80 درصد نیازمندی‌های خود پيشرو باشد.

 

 


٠٩:٣٤ - شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٢١٢٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٥