چاپ        ارسال به دوست

مدير شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران جزئيات سرقت از خط لوله انتقال ري- اشتهارد را تشريح كرد

 

مدير شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران گفت: کارشناسان این منطقه اقدام به تعمیر و ترمیم خطی کردند که مورد تعرض قرار گرفته و سارقان از آن سرقت جزئي كردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، مجتبي بشارتيان در این باره گفت: ساعت 12:45 روز 16 فروردين در پی گزارش های مردمی مبنی بر نشت خط لوله 16 اينچ نفت خام ری - اشتهارد واقع در كيلومتر 385+57 در محدودۀ نصير آباد صفادشت از توابع استان البرز، بلافاصله همکاران منطقه در محل حاضر و پس از انجام اقدامات لازم شروع به خاکبرداری کرده که با انشعابی غیر قانونی مواجه شدند .

وی افزود: با توجه به اینکه نشتی در مجاورت یک باغ محصور قرار داشت، با پیگیری های قانونی و کسب مجوز، همکاران وارد محل شده و متوجه نشتی در داخل باغ شدند.

بشارتيان تاكيد كرد: کارشناسان فنی و HSE در همان ساعات اوليه پس از ايزوله كردن محوطه، اقدامات لازم را برای ترمیم خط، رفع کامل نشتی، جمع آوری و پاکسازی مواد نفتی و انتقال خاک های آلوده انجام دادند و خط لوله مذكور در ساعت 22:45 همان روز مجددا در سرويس بهره برداري قرار گرفت.

وی اذعان داشت: این در حالیست که پیش از این خط مذکور با افت فشار مواجه شده بود که به دنبال این تغییر فشار و بررسى و مانیتورینگ مسیر و واکاوی نقاط مختلف، مشخص شد علت مورد یاد شده همین نقطه بوده است.

بشارتيان افزود: همزمان با حضور مسئولان منطقه، دادستان و نيروي انتظامي استان هم در محل حضور يافته و پس از دستگيري سارقان، بخشي از نفت خام از محل دپو به انبار منطقه بازگردانده شد.

مدير منطقه تهران در پايان يادآور شد: حراست و امور حقوقي منطقه در حال پيگيري موضوع از مراجع قضايي هستند.

 

 


١٤:٤٥ - شنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٠٢٥    /    تعداد نمایش : ٣٩٦