چاپ        ارسال به دوست

در 6 ماه نخست امسال انجام شد

ایمن سازی بیش از 60 محدوده از خطوط لوله انتقال نفت خام و فرآورده در منطقه اصفهان

 

با تلاش کارکنان واحدهای تعمیرات خط، خوردگی و ترابری، 67 محدوده دارای دنت، رینکل و خوردگی خط لوله مسیر مارون تا اصفهان و اصفهان به طرف تهران، طی 6 ماه نخست امسال شناسایی و ایمن سازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، محمد حسن بگی رئیس تعمیرات خط و سرپرست معاونت فنی منطقه با اعلام این خبر گفت: تعمیق خط لوله 18 اینچ به عمق 120 سانتی متر و خط لوله 24 اینچ اصفهان ـ ری به عمق 100 سانتی متر در کیلومتر 400+88 جمعا به طول 400 متر و حجم خاکبرداری 3600 مترمکعب از سوی کارکنان این واحد انجام شد.

رئیس تعمیرات خط افزود: پس از انجام خاکبرداری، محدوده های مورد نظر با نصب و جوشکاری 158 متر نیم لوله 18 و 24 اینچ با هدف تقویت و ارتقاء ایمنی خط لوله در مسیر انتقال نفت خام در مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان انجام شده است.

وی مشارکت در عملیات نشت‌یابی خط لوله 8 اینچ فرآورده توسط تزریق گاز مرکاپتان برای اولین بار و سپس خاکبرداری و رفع نشتی و همچنین تعویض 22 متر از خط 8 اینچ درین اویل واتر و تعویض بخشی از خط 6 اینچ درین مخازن در مرکز انتقال نفت شماره یک را نیز از دیگر اقدامات کارکنان واحد تعمیرات خط عنوان کرد.

بگی به عملیات تسطیح مسیر اشاره کرد و گفت: طی 6 ماهه نخست سال جاری تسطیح مسیر، اصلاح آبروها و تقویت گرده خاکی مسیر مارون ـ اصفهان جمعاً به طول 222 کیلومتر انجام شده است.

 


١٣:١٢ - دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١١٨٥٤    /    تعداد نمایش : ٥٤٠