چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان حراست صنعت نفت؛

حراست صنعت نفت، سرباز نظام و صنعت است

 

رییس سازمان حراست صنعت نفت در نشست سالانه مجامع حراست پالایش و پخش با اشاره به اینکه صنعت پالایش و پخش در حال حاضر از ثبات و امنیت برخوردار است، گفت: ما سال گذشته را با تلاش‌های مجموعه این صنعت توانستیم به خوبی پشت سر بگذاریم هر چند سال بسیار سختی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، حسين حاجي حسيني رئيس سازمان حراست صنعت نفت با يادآوري مشكلات سال گذشته در تامين و توزيع سوخت كشور گفت: اين اقدامات بسيار بزرگ تماماً با تلاش هاي آقاي صادق آبادي و تيم همكاران ايشان به درستي انجام شد.

وي با اشاره به بروز برخي مشكلات در تابستان سال گذشته در تامين سوخت مناطق شمالي كشور افزود: با همراهي خوب مديريت پالايش و پخش، نيروهاي حراست، وزارت كشور و پليس راهور مسير براي عبور و مرور نفتكش ها در محورهاي شمالي كشور به خوبي هدايت شد و ما توانستيم به لطف الهي آن مشكلات را هم پشت سر بگذاريم اما به دليل گمنامي همكاران مان در بخش حراست، هيچ گاه برخي از اين تلاش ها جايي گفته و ديده نمي شود.

رئيس سازمان حراست صنعت نفت با بيان اينكه در حال حاضر در صنعت پالايش و پخش شرايط ثبات، آرامش و امنيت برقرار است، اضافه كرد: از تلاش هاي مديرعامل شركت و همكارانمان در بخش هاي مختلف به ويژه حراست در اين زمينه قدرداني مي كنم و تمامي زحمات و اقدامات مجموعه زحمتكش پالايش و پخش قابل اعتنا و قابل دفاع است.

حاجي حسيني خطاب به همكاران حراست صنعت پالايش و پخش گفت: وظيفه و ماموريت ما صيانت از صنعت نفت است و حراست ها بايد كمك حال مديران ارشد و مشاوران امين مديران باشند.

وي افزود: ما معتقدیم طبق آموزه هاي ديني، شرعي و قوانين در حراست نبايد هيچ كاري با خشونت دنبال شود بلكه بايد با رأفت، مهربانانه و خداپسندانه، دين مدارانه و قانونی كارها دنبال شود و چنانچه كسي خطا و تخلفي كرد نبايد گذشته هاي آن فرد ناديده گرفته شود بلكه بايد از مسيري درست و به دور از هیاهو و طبق ضوابط و مقررات پیگیری شود که البته اولویت با پيشگيري و تذكر مسايل است.

وي با تاكيد بر اينكه اعتقاد ما بر اين است كه حراست مأمن همه افرادي است كه در صنعت كار مي كنند، خاطرنشان كرد: معناي اين حرف اين نيست كه اگر خطايي صورت گرفت نبايد برخورد شود اما بايد با نظارت و رفتار درست درصدد جبران خطا برآمد زيرا نيروي انساني در صنعت به راحتي به دست نيامده است كه بخواهيم به راحتي آن را از دست بدهيم، وظيفه ما مراقبت از نيروي انساني است.

رئيس سازمان حراست صنعت نفت همچنين در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه اگر تخلف و خطايي در گوشه اي و يا دستگاهي سر مي زند گفته مي شود كل نظام فاسد و يا خائن است و کل یک دستگاه را زیر سوال می برند،‌ اين بدترين خيانت به نظام جمهوري اسلامي ايران است و اين همان چيزي است كه ضد انقلاب آن را مي خواهد در حالي كه در كشور ما مديران و کارکنان سالم و پاكدست كم نداريم.

حاجي حسيني با تاكيد بر اينكه در سازمان حراست در واحد صيانت، نيروهاي حراست همواره پايش مي‌شوند و مورد رصد قرار می گیرند، گفت: در صورت بروز تخلف و اثبات آن برخورد لازم صورت مي گيرد، نيروهاي حراست زحمات زيادي مي كشند كه يقيناً مورد عنايت و نظر خداوند متعال نيز قرار دارد و در اين مسير نبايد از هيچ چيزي رنجيده خاطر و نگران شوند.

وي افزود: ما در ساختار حاكميتي وظايفي داريم كه محكم تر از قبل انجام وظيفه مي كنيم چرا كه ما پذيرفته ايم در خدمت صنعت نفت باشيم و ماموريتي را كه قانون به ما واگذار كرد، به درستي انجام مي‌دهيم و همچنان سرباز نظام و صنعت نفت هستيم.

در اين نشست همچنين مجتبي فرمهيني فراهاني معاون سازمان و رئيس حراست شركت ملي پالايش و پخش گزارشي از عملكرد سال گذشته حراست را ارايه كرد.

در اين نشست مقرر شد امور مربوط به حوزه منابع انساني حراست پيگيري شود.

 

 


١٣:٤٨ - سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١١٧٢٠    /    تعداد نمایش : ٦٣٢