چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان خبر داد؛

راه اندازی واحد تقطیر شماره 3 شرکت پالایش نفت اصفهان در خرداد ماه

مدیر عامل شرکت پالایش نفت اصفهان از راه اندازی واحد تقطیر 3 این شرکت که به منظور رفع تنگناهای عملیاتی و تثبیت ظرفیت پالایشگاه اصفهان طراحی و اجرا شده، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، مرتضی ابراهیمی مدیر عامل شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: هدف از راه اندازي تقطير سوم  با ورودی 120 هزار بشکه نفت خام، كيفي سازي محصولات توليدي و كاركرد ايمن تر واحدهاي موجود است.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر خوراك شركت پالايش نفت اصفهان 327هزار بشكه در روز است كه حدود 42 هزار بشكه آن در واحد كاهش گرانروي و حدود 285 هزار بشكه آن در واحد تقطير يك و دو تصفيه مي شود، اظهار داشت: با راه اندازي واحد تقطير سوم، واحد كاهش گرانروي به خوراك اصلي خود كه ته مانده برج خلاء است بر مي گردد كه باعث افزايش بهره وري و كاهش توليد محصول Fuel Oil مي شود و خوراك واحدهاي تقطير يك و دو و سه، 360 هزار بشكه در روز خواهد شد.در اصل با راه اندازي و بهره برداري از واحد تقطير سوم نه تنها هيچ گونه افزايش ظرفيتي در زمينه پالايش نفت خام اتفاق نمي افتد بلكه ظرفيت تصفيه نفت خام از مقدار 376 هزار بشكه فعلي به 360 هزار بشكه كاهش مي يابد .

  

ابراهیمی در خصوص تولید بنزین پالایشگاه اصفهان گفت: از ابتداي ارديبهشت سال گذشته، كل بنزين توليدي پالايشگاه اصفهان كه حدود 10 الی 11ميليون ليتر است از سطح كيفي یورو 4 به یورو 5 ارتقاء پيدا كرده است. همچنين از مجموع حدود 22 ميليون ليتر گازوئيل توليدي پالايشگاه، حدود 2 ميليون ليتر گازوئيل با سطح كيفي یورو5 توليد مي شود كه امیدواریم در صورت همکاری اداره گمرکات کشور مبني بر ترخيص کالاهای این بخش که ماه ها در کمرگ باقی مانده و با نصب آن در سايت، اواخر سال آينده شاهد راه اندازي واحدهاي تصفيه گازوئيل و توليد كامل اين محصول در حد استاندارد یورو 5 باشیم. ما اميدواريم با احداث بخش یوتیلیتی واحدهای تصفیه گازوئیل نیز كه در تعهد شرکت مپنا است، طرح زيست محيطي ملی مذكور در زمان پیش بینی شده راه اندازی شود.

 وی در خصوص واحد گرانول سازی گوگرد شرکت پالایش نفت اصفهان، اعلام کرد: این پروژه پیشرفتی معادل 95 درصد داشته و با توجه به اتصال برق ۲۳۰ کیلوولت توسط برق منطقه ای پست مربوطه برق دار شده و در حال پیش راه اندازی است. این واحد با ظرفیت گرانول سازی ۳۰۰ تن گوگرد در روز در آينده نزديك در سرویس قرار خواهد گرفت.

 

 


١١:٠٣ - شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١١٦٤٠    /    تعداد نمایش : ٩١٨