چاپ        ارسال به دوست

در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش وپتروشیمی؛

قرارداد تولید و صنعتی سازی جاذب های نانو کربنی مخازن ذخیره سازی گاز طبیعی در خودروها امضاء شد

قرارداد  تولید و صنعتی‌سازی جاذب‌های نانوکربن مخازن گازی با هدف افزایش ضریب ایمنی و کاهش هزینه مخازن خودروهای گازسوز بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امضاء شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، مدیر پژوهش و فناوری این شرکت پس از امضاء قرارداد گفت: "در این قرارداد، مقرر شده یک سری نانو جاذب ها که توانایی جذب گاز طبیعی در سطح خود را دارند توسعه یافته و فشار مخازن ذخیره سازی گاز طبیعی خودروها از 200 بار به حدود 30 بار کاهش یابد.

محمد رضایی افزود: با توجه به اینکه هیچ کشوری به اندازه ایران از نعمت در دسترس بودن گاز طبیعی و زیرساخت های تعبیه شده برای انتقال گاز برخوردار نیست، استفاده از این تکنولوژی موجب تسهیلاتی مانند پاک تر، ارزان تر ودر دسترس تر بودن آن شده است.

 وی هزینه انجام این قرارداد را 800 میلیون تومان در مدت یک سال اعلام و اظهار امیدواری کرد که زودتر از موعد مقرر به نتیجه برسد.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت نیز با اشاره به اینکه تکنولوژی ANG بعد از نسل CNG است و مزیت های مختلفی همچون ایمنی، کاهش فشار و جذب گاز را دارد اظهار داشت: شرکت ملی پالایش و پخش با توجه به روی آوردن کشور به گاز طبیعی و جایگزینی آن با نفت، بسیار راهبردی عمل کرده و تشخیص مهمی داده است.

جعفر توفیقی از اعتماد شرکت ملی پالایش و پخش تشکر کرده و با تاکید بر اینکه پژوهشگاه صنعت نفت در جهت تکنولوژی نانو جاذب ، دستاوردهای ارزشمندی داشته گفت: امید است بتوانیم در کمتر از زمان پیش بینی شده به نتیجه برسیم .

وی با بیان اینکه تکنولوژی ANG فعلا در مرحله دانش است و حتی آمریکا که از پیشگامان این تکنولوژی است هنوز به حد صنعتی شدن نرسیده ، تصریح کرد: با توجه به تجارب موجود، امیدواریم جزء اولین کشورها باشیم که از این دستاورد در حد صنعتی شدن بهره مند می شود. 

 

فیلم


١٦:٠٦ - جمعه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١١٦٣٧    /    تعداد نمایش : ٨٢٠