چاپ        ارسال به دوست

عقد قرارداد برای ایجاد سامانه مدیریتی مبادلات مواد نفتی در ستاد پالایش و پخش

 

رئیس اداره بازرسی فنی و هماهنگی مبادلات فرآورده های نفتی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: ایجاد سامانه مدیریتی مبادلات مواد نفتی در دو ماه آینده به مرحله عقد قرارداد می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش صید محمد جمشیدی در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت با بیان اینکه این سامانه با حمایت مدیریت پالایش و پخش پیگیری می شود، افزود: تمام اطلاعات مربوط به فعل و انفعالات  و مبادلات محصولات نفتی بین شرکت‌های "خطوط لوله و مخابرات نفت و پالایشگاه ها"، "پالایشگاه ها و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی"  و "شرکت ملی پخش و خطوط لوله و مخابرات نفت" دریافت و سپس اطلاعات مربوط به میزان ذخیره و مصرف  مواد  نفتی آنالیز می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را شناسایی تنگناها،مشکلات و کمبود ها عنوان کرد.

جمشیدی با اشاره به اینکه ورودی این سامانه، اطلاعات دیسپچینگ شرکت های پخش، خطوط لوله و مخابرات و پالایشگاه های نفت است، گفت: کاهش ضایعات مواد نفتی، کاهش مصرف  انرژی و کاهش هدر روی مواد نفتی از جمله مزایای این طرح است.

وی  همچنین به پروژه های تعالی در حال اجرای این اداره اشاره کرد و افزود: نظامنامه  بازرسی فنی و مبادلات مواد نفتی  و دستورعمل های حفاظت فنی  و یکسان سازی محاسبات مواد نفتی نیز در آینده نزدیک تدوین خواهد شد.

 


١٦:٣٢ - پنج شنبه ١٢ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١١٦٣٠    /    تعداد نمایش : ٦٢٩