چاپ        ارسال به دوست

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد

ظرفیت مازاد 50 درصدی برای پذیرش مشتری در جایگاه های CNG

 

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از ظرفیت مازاد 50 درصدی برای پذیرش مشتری در جایگاه های CNG خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، شهرام رضایی در حاشیه برگزاری دومین روز نمایشگاه بین المللی نفت در گفتگو با خبرنگار ما گفت: هم‌اکنون جایگاه‌های سی‌ان‌جی در تمامی نقاط کشور توسعه یافته اند و 50 درصد ظرفیت مازاد برای پذیرش مشتری در این بخش نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌حل‌های موثر برای تنوع بخشی به سبد سوخت خودروها، استفاده بیشتر از سوخت پاک سی ان جی است، افزود: عمده چالش‌های این صنعت در کشور، تولیدنشدن خودروهایی با پیمایش بالا، عدم تولید خودروهای پایه گازسوز استاندارد که ظرفیت حجم زیادی به باک اختصاص نیابد، نبود قیمت قابل مقایسه و رقابتی در مقایسه با دیگر سوخت هاست که البته وزارت نفت در این زمینه مسوولیت خود را انجام داده است.

به گفته این مقام مسئول توجه به موضوع بهینه‌سازی مصرف سوخت و تنوع بخشی به سبد سوخت برای برنامه‌ریزی‌های کلان دستگاه‌ها، لازمه حرکت در مسیر صحیح توزیع سوخت و توسعه است که البته هم‌اکنون سازمان محیط زیست، شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و پژوهشگاه صنعت نفت در این زمینه کار می‌کنند.

 

 


١٠:٣٠ - جمعه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١١٦٢٥    /    تعداد نمایش : ٦٣٣