چاپ        ارسال به دوست

به منظور یکپارچه‌سازی سیستم‌ها و حذف فرآیند‌های موازی تامین و توزیع انواع فرآورده

سامانه یکپارچه تامین و توزیع سوخت کشور راه‌اندازی می‌شود

 

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از طراحی و اجرای سیستم یکپارچه نرم افزاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به منظور مدیریت تامین و توزیع سوخت کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، شهرام رضایی در حاشیه دومین روز برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اشاره به اینکه نزدیک به 40 سامانه نرم افزاری فعالیت‌های داخلی و عملیاتی این شرکت را پشتیبانی می‌کنند، افزود: به منظور یکپارچه‌سازی این سیستم‌ها و حذف فرآیند‌های موازی تامین و توزیع انواع فرآورده در کشور، سامانه یکپارچه نرم‌افزاری در حال طراحی و پیاده سازی است.

رضایی با اشاره به این که فعالیت بسیاری از این سامانه‌ها ضروری و بسیار مهم بوده و با استفاده از تجارب پیشکسوتان صنعت توزیع فرآورده، طراحی و ساماندهی شده‌اند، گفت: با راه‌اندازی این سامانه یکپارچه که ظرف دو سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، بسیاری از این سامانه‌ها که در حوزه انبارفروش، مالی، بازرگانی و عملیات و ... فعال هستند، زیرمجموعه سامانه اصلی قرار گرفته و زیر پوشش آن فعالیت می‌کنند.

به گفته وی حدود یک سال و نیم برای اجرای این طرح که یکی از مگاپروژه‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی محسوب می‌شود، مطالعه و بازنویسی‌های مجدد انجام شده و به زودی مناقصه آن برگزار و قرارداد آن نهایی خواهد شد.

وی هزینه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در این طرح را حدود 10 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با راه‌اندازی آن، هزینه‌های توزیع در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بهینه شده و با احتساب کاهش فقط چند درصد هزینه توزیع، بازگشت سرمایه این طرح در کمتر از چند ماه تحقق خواهد یافت.

 


١٢:٤٠ - پنج شنبه ١٢ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١١٦٢٢    /    تعداد نمایش : ٦٠٥