چاپ        ارسال به دوست

در پالايشگاه اصفهان محقق مي شود

آغاز تعميرات اساسي با هدف تضمين استمرار در توليد

مدیر نگهداري و تعميرات شرکت پالایش نفت اصفهان با اشاره به تعمیرات اساسی واحدهاي تقطیر و گاز مايع شماره 3 اين شركت گفت: اين عمليات با هدف تضمین استمرار تولید فرآورده‌های نفتی و آماده سازی واحدهای عملیاتی پالایشگاه برای یک دوره چهارساله انجام می‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از روابط عمومي شركت پالايش نفت اصفهان،‌ عليرضا قزويني تعمیرات اساسی واحدهای پالایشی را از جمله فعالیتهای حساس توصيف كرد و گفت: برای انجام تعمیرات اساسی واحدهای تقطیر و گاز مايع شماره 3 اين شركت، 14 روز پیش بینی شده است.

وي با بيان اينكه خطوط لوله، کوره ها، مبدل‌های حرارتی، تجهيزات برق و ابزار دقيق، پمپ‌ها و کمپرسورهای این واحدها، بیشترین حجم کار تعمیرات اساسی را به خود اختصاص می‌دهند، تصريح كرد: هماهنگی هاي لازم نيز در جهت ذخیره سازی نفت خام و فرآورده‌های تولیدی صورت گرفته و هیچگونه مشکلی در زمینه تأمین فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کشور وجود نخواهد داشت.

مدیر نگهداري و تعميرات شرکت پالایش نفت اصفهان با بيان اينكه در اين فرآيند از توان و تخصص2000 نفر (1000 نفر نیروی پالایشگاهي و1000نفر نيروي پيمانكاري) بهره گرفته شده است، اظهار کرد: انتظار می‌رود تعمیرات اساسی برنامه ریزی شده در پالایشگاه اصفهان، با بهره گیری حداکثری از زمان و انجام کار بدون وقفه ، با توجه به رعایت اصول و مقررات، در شرايطی ایمن انجام و پایان پذیرد.

گفتني است،‌ شرکت پالایش نفت اصفهان كه حدود 22 درصد فرآورده‌های نفتی کشور را تأمين می‌کند؛ ت محصولاتي همچون بنزین، گاز مایع، نفت گاز، نفت سفید، همچنین سوخت جت، نفت کوره و گوگرد را بر عهده دارد. 

 

 


١٣:٤٤ - دوشنبه ١٩ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ١٣١٠٢    /    تعداد نمایش : ٩٢