چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی زنجان

قطعی برق، سیستم سوخت‌گیری جایگاه‌ها را مختل نمی‌کند

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان زنجان در خصوص قطعی های اخیر برق و تاثیر آن بر روند کار جایگاه های سوخت اظهار کرد: تمام سیستم‌ها اینترنتی هستند و آمار و ارقام سوخت گیری با قطعی برق پاک نمی‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از تسنیم، حمید حبیبی با رد این احتمال که طی چند دقیقه قطعی برق، اعداد و ارقام سوخت‌گیری در آن لحظه ناپدید می شود، افزود: این سیستم‌ها از طریق اینترنت و مدیریت یکپارچه به مرکز متصل هستند و با قطعی برق به هیچ وجه اخلالی در روند محاسبه قیمت سوخت رخ نمی‌دهد.

حبیبی تشریح کرد: تمام جایگاه‌های سوخت استان زنجان به دیزل ژنراتور متصل هستند و با هر قطعی برق، سیستم برق‌رسانی از طریق این دیزل‌ها وارد مدار می‌شود؛ اگر هر جایگاهی دارای دیزل ژنراتور نباشد و یا اینکه دیزل ژنراتور خرابی داشته باشد و در هنگام قطعی برق، سوخت‌گیری خودروها را مختل کند قطعاً شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با آن جایگاه برخورد قانونی می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه خودروها نباید در هنگام قطعی برق در جایگاه سوخت معطل شوند، اضافه کرد: دیزل ژنراتورهای جایگاه‌های سوخت در این شرایط باید آماده به‌کار باشد و در صورت لزوم از آن استفاده کنند. با قطع و وصل‌شدن برق به مدت چند دقیقه به هیچ وجه حساب و کتاب‌ جایگاه‌داران به هم نمی‌ریزد؛ انتظار داریم جایگاه‌داران با این بهانه‌ها از زیر بار مسئولیت خود شانه خالی نکنند.

وی درپایان درخصوص ادعای از بین رفتن چند لیتری سهمیه بنزین درحین سوختگیری زمانی که قطعی برق رخ می دهد، گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و با قطعی ناگهانی برق سهمیه چند لیتری بنزین از بین نمی رود.

 

 


١٢:٥٧ - يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٨٩٤    /    تعداد نمایش : ١٩٤