چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل استاندارد تهران تاکید کرد

ضرورت استفاده از مخازن استاندارد گاز فشرده در خودروهای دوگانه‌سوز

مدیرکل استاندارد تهران با تاکید بر استفاده از مخازن استاندارد گاز فشرده در خودروهای دوگانه‌سوز، تاکید کرد: عواقب هرگونه خطر احتمالی با مالک خودرو است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از  روابط عمومی اداره‌کل استاندارد تهران، محمودرضا طاهری در این باره گفت: درحال حاضر ۱۶ آزمایشگاه همکار و مورد تأیید استاندارد در زمینه آزمون هیدرواستاتیک مخازن CNG خودرو در استان فعالیت دارند که بر اساس استاندارد ملی مربوطه و با همکاری بازرسان استاندارد، مخازن ذخیره  CNG منصوبه بر روی خودروهای دوگانه‌سوز را مورد بازرسی و آزمون ادواری قرار می‌دهند. 


طاهری با اشاره به اینکه در این طرح،  بازرسی و تست ادواری مخازن CNG براساس استاندارد های ملی ایران به شماره‌های ۶۷۹۲- ۹۴۲۶-۹۷۴۷ انجام می‌شود، افزود: در این طرح از سیستم سوخت‌رسانی، نحوه بستن اتصالات، تجهیزات استقرار مخزن و سایر قسمت های این تجهیزات بازدید می‌شود.


وی با بیان اینکه آزمایشگاه‌های همکار، ضمن نظارت و پایش، در صورت تامین شرایط کیفی، در مقاطع زمانی دو ساله تمدید اعتبار می‌شوند، گفت: آزمایشگاه آزمون فشار هیدرواستاتیک مخازن CNG نوع یک خودروها، به طور مرتب توسط کارشناسان اداره‌کل استاندارد مورد بازرسی و ارزیابی مراقبتی قرار می‌گیرند.

گفتنی است، از ابتدای سال جاری تاکنون، با توجه به اجباری بودن استاندارد تست فشار هیدرواستاتیک مخازن CNG نصب‌شده در خودروهای دوگانه‌سوز، ۸۹۴۳ مخزن CNG خودرویی در استان، توسط آزمایشگاه های همکار تایید صلاحیت‌شده‌، آزمون شد.


١٢:٠٨ - يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٨٩١    /    تعداد نمایش : ١٥٣