چاپ        ارسال به دوست

درپی انجام تعمیرات اساسی محقق شد

افزایش 25 درصدی ظرفیت تولید در پالایشگاه کرمانشاه

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پالایش نفت کرمانشاه با اشاره به انجام تعمیرات اساسی در این پالایشگاه گفت: با انجام دو مرحله از تعمیرات اساسی در پالایشگاه کرمانشاه، ضمن احیا و بازسازی همه دستگاه های عملیاتی ظرفیت تولید این شرکت ۲۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش نفت کرمانشاه، محمدرضا امامی‌نیا تصریح کرد: این شرکت در مدت یک سال طی دو مرحله موفق به انجام تعمیرات اساسی شده است که این مهم با تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت و رعایت بالاترین استاندارهای ایمنی، بدون هیچ گونه خسارتی صورت پذیرفته است.

امامی‌نیا افزود: در این تعمیرات با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و همچنین لزوم انجام تعمیرات اساسی، همه تمهیدات لازم برای اجرای دستورالعمل های بهداشتی از جمله معاینه سلامت نیروهای دست اندرکار تعمیرات، توزیع وسایل بهداشت فردی، ضد عفونی مداوم وسایل حمل و نقل و اماکن عمومی مانند رستوران، نمازخانه، سرویس های بهداشتی نیروهای تعمیراتی در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: تعمیرات اساسی واحد‌های پالایشی یک فعالیت مهم، تخصصی، حساس و با اهمیت است که با هدف تضمین استمرارعملیات تولید فرآورده‌های نفتی با کیفیت مناسب و همچنین صیانت از تأسیسات و تجهیزات و کاهش ضریب خطرپذیری واحدهای پالایشگاه بصورت دوره‌ای انجام می‌شود.

امامی‌نیا تصریح کرد: دست اندرکاران این تعمیرات 700نفر بودند که از این تعداد 450نفر از نیروهای داخلی پالایشگاه حضور داشتند و در حدود 250نفر نیز از نیروهای خارج از پالایشگاه برای انجام تعمیرات با اجرای کامل معاینات سلامت و انجام آزمایشات پزشکی و طب صنعتی جذب شدند.

وی گفت: انجام هر دو مرحله اورهال شرکت پالایش نفت کرمانشاه با اتکا به توان مهندسین و کارکنان تلاشگر پالایشگاه کرمانشاه انجام گرفت؛ با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از تراکم نفرات و ورود نیروهای غیر بومی به داخل شرکت، مقرر شد مرحله اول در اردیبهشت ماه سال 99 که دو قسمت از فعالیتهای خیلی مهم تعمیرات اساسی و بالغ بر ۵۰ درصد حجم کل تعمیرات اساسی بود توسط نیروهای داخلی شرکت به انجام برسد و مابقي تعمیرات نیز در سال ۱۴۰۰ اقدام شود.

امامی‌نیا با اشاره به زمان اجرای تعمیرات اساسی طی دو مرحله بیان کرد: در این دو مرحله از انجام تعمیرات اساسی مرحله اول آن، اردیبهشت سال گذشته و مرحله دوم خرداد سال جاری صورت گرفت.

به گفته وی این شرکت با ظرفیت ۲۵ هزار بشکه در روز تولید ۵ فرآورده اصلی و ۹ فرآورده ویژه را برعهده دارد. 

 

 


٠٨:٢٨ - يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٨٩٠    /    تعداد نمایش : ١٧٢