چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر نفت درامور پالايش و پخش

آتش نشانان در مهار آتش پالایشگاه تهران رکورد زدند

معاون وزیر نفت در امور پالايش و پخش با اشاره به مهار و كنترل آتش سوزی پالایشگاه تهران طي سه ساعت، گفت: اين امر در صنعت نفت يك ركورد محسوب مي شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از ايرنا، عليرضا صادق آبادي در مراسم تقدیر از آتش نشانان عملیات اطفای حریق پالایشگاه تهران تصريح كرد: حادثه در حوالی ۷ عصر شروع شد و در ساعت ۱۰ شب اعلام شد آتش کنترل شده است. اين درحالي است كه در کمتر از ۲۴ ساعت به طور کامل آتش اطفاء گرديد و عملیات خنک سازی صورت گرفت. 

صادق آبادي باتوجه به ابعاد اين حادثه اظهار داشت: آتش سوزی در مخازن بالای پالایشگاه رخ داده بود و سرایت به مخازن مجاور می توانست حجم حادثه را گسترش دهد و سرایت به مخازن گاز آن را از مهار و کنترل خارج می کرد.

مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فراورده هاي نفتي ايران گفت: فرماندهی درست حادثه منجر به جلوگیری از تلفات و گسترش حادثه و جلوگیری از وقوع انفجار در پالایشگاه شد.

وی خاطر نشان کرد: شروع سریع خنک سازی مخازن اطراف برای جلوگیری از وقوع حادثه جدید و خسارت به مخازن قابل تقدیر و ثمره فرماندهی درست بود.

صادق آبادي ادامه داد: شایعات مختلفی در پی این حادثه رواج یافت مانند انفجار مخازن گاز که می توانست منجر به وقوع زلزله هشت ریشتری شود و مردم را نگران می ساخت و این نگرانی کار عملیات را دشوار می کرد.

وی افزود: اگر توان آتش نشان و امکانات محدود بود و متمرکز به خاموش سازی می شد و خنک سازی مخازن را فراموش می کردیم نمی توانستیم اکنون ادعا کنیم که همه عملیات در ۲۴ ساعت تکمیل شد.

صادق آبادي تاکید کرد: این هماهنگی بین صنعت نفت و آتش نشانی نمونه موفق یک کار تیمی بود و باید درس آموخته های مدیریتی و علمی این کار به سایر شهرها نیز منتقل شود.


٠٨:٤١ - سه شنبه ٨ تير ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٨٤٤    /    تعداد نمایش : ٢٠٩