چاپ        ارسال به دوست

مدیر طرح احداث جایگاه‌های سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش

مصرف سوخت سی‌ان‌جی افزايش مي يابد

مدیر طرح احداث جایگاه‌های سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآوده‌های نفتی ایران با اشاره به اينكه مصرف سوخت سی‌ان‌جی با دوگانه‌سوز شدن يك میلیون و 464 هزار خودروي بنزینی، افزایش چشمگیری خواهد داشت، گفت: فروش روزانه حدود ٢٣ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی، موجب صرفه‌جویی تقریبی همین میزان بنزین در سطح کشور شده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی، محمد حسين باقري در حاشيه مراسم احداث یک جایگاه جدید سی‌ان‌جی در اين منطقه گفت: درحال حاضر حدود دو هزار و 500 جایگاه سی‌ان‌جی در سطح کشور احداث شده است كه مي توان از منطقه خراسان رضوی به عنوان یکی از برجسته‌ترین مناطق کشور در بهره‌برداری و توسعه جایگاه‌های سی‌ان‌جی نام برد.

باقري افزود: فروش روزانه حدود ٢٣ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی، موجب صرفه‌جویی تقریبی همین میزان بنزین در سطح کشور شده و کشور به جای وارد کننده بنزین تبدیل به صادر کننده بنزین شده است.

وي تصريح كرد: مدیریت سی‌ان‌جی، اجرای دو طرح بزرگ در صنعت سی‌ان‌جی شامل دوگانه‌سوز کردن یک میلیون و 464 هزار خودرو بنزینی و همچنین هوشمندسازی تمامی جایگاه‌های سی‌ان‌جی کشور را در دستور کار دارد که با دوگانه‌سوز شدن این تعداد خودرو، مصرف این سوخت پاک، افزایش چشمگیری خواهد داشت و علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف بنزین کشور موجب توسعه بیشتر این صنعت خواهد شد.

باقري افزایش ایمنی این جایگاه‌ها، تسهیل پرداخت وجه توسط مالکان خودروها، ارسال اطلاعات فروش جایگاه‌ها به ستاد و مناطق به صورت برخط و همچنین ساماندهی سوخت‌گیری خودروهای دوگانه‌سوز را  از جمله مزایای هوشمندسازی جایگاه‌های سی‌ان‌جی برشمرد.

همچنين مدیر منطقه خراسان رضوی نیز در این مراسم با ایراد سخنانی درباره مشخصات جایگاه گفت: جایگاه "محمدصادق آسیایی" در زمینی به مساحت ده هزار و 400 مترمربع با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید که  با افتتاح آن، امکان اشتغال‌زایی برای 15 نفر در این شهرستان فراهم شده و همچنین شمار جایگاه‌های سی‌ان‌جی در سطح منطقه به 137 باب رسید.

علی‌اصغر اصغری ضمن اشاره به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در بهره‌برداری از این جایگاه، افزود: این جایگاه تک منظوره با چهار سکوی سوخت‌گیری و ظرفیت دو هزار مترمکعب بر ساعت در مدار بهره برداری قرار گرفت.

 

 


١٢:٠٢ - سه شنبه ٤ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٧٦٠    /    تعداد نمایش : ٢٣٥