چاپ        ارسال به دوست

انبار نفت اردبیل به هاب صادراتی سوخت تبدیل شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: این منطقه با اخذ مجوز از اداره کل نظارت بر صادرات و مبادلات فرآورده‌های نفتی به عنوان هاب صادراتی سوخت در کشور تبدیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل، سیدحجت مدنی ضمن اشاره به اینکه انبار نفت شهید بهفر اردبیل به عنوان هاب صادراتی فرآورده‌های نفتی انتخاب شد، افزود: پروژه صادرات فرآورده‌های نفتی با هدف توسعه خدمات و کمک به اقتصاد کشور و استان و همچنین در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در دستور کار این منطقه قرار گرفت و با تلاش و همت کارکنان در سایه حمایت بی‌شائبه مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و دیگر مدیران ستادی برای اولین بار در انبار نفت یاد شده در منطقه اردبیل راه اندازی شد.

مدنی تصریح کرد: در مرحله اول، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت صادرات نفت سفید به میزان 3000 تن توسط سه شرکت فعال در این بخش به کشورهای عراق، ارمنستان و افغانستان انجام شد و اولین محموله 17 شهریور ماه سال‌جاری از این انبار نفت بارگیری و به مقاصد یاد شده ارسال شد.

 این مقام مسئول خاطر نشان کرد: صادرات فرآورده‌های نفتی به کشورهای همسایه، زمینه کسب درآمد ارزی، اشتغال‌زایی و رشد و پویایی بخش حمل‌ونقل در استان را در پی خواهد داشت.

مدیر منطقه اردبیل با اشاره به عملکرد و رسالت اصلی شرکت در بحث سوخت‌رسانی اظهار کرد: دریافت، انبارش و توزیع فرآورده‌های نفتی به مصرف‌کنندگان در سطح استان در حداقل زمان استاندارد انجام می‌شود.

 

 


١٢:٤٢ - يکشنبه ٢٨ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٠٤٢    /    تعداد نمایش : ١٤٨