چاپ        ارسال به دوست

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

پتروپالایشگاه‌سازي ضرورتی غیرقابل انکار است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی، تقویت و توسعه پتروشیمی‌ها و ایجاد پتروپالایشگاه‌ها ضرورتی غیرقابل انکار است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از شانا، سیدموسی موسوی با اشاره بر ضرورت عبور از خام‌فروشی و افزایش تولید محصولات پتروشیمی، گفت: با توجه به شرایط موجود باید به سمت تولید محصولات پتروشیمی و ساخت پتروپالایشگاه حرکت کنیم که خوشبختانه این موضوع مورد توجه وزیر نفت دولت سیزدهم قرار دارد.

وی افزود: باید افزون بر دادن تنفس خوراک به پتروپالایشگاه‌ها، تسهیلات لازم را نیز در اختیار آنها قرار داد تا بتوان در عمل، جلو خام‌فروشی را گرفت و به ارزش‌ افزوده بیشتر دست یافت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اینکه باید صنایع پایین‌دستی پالایشگاه‌ها گسترش یابند، تصریح کرد: ایجاد صنایع پایین‌دستی به معنای ساخت تولید محصولات مختلف، ارزآوری، ایجاد اشتغال و... است.

موسوی بیان کرد: از آنجا که همه هّم و غم ما در حوزه نفتی جلوگیری از خام‌فروشی است، از این رو تقویت و توسعه پتروشیمی‌ها و ایجاد پتروپالایشگاه‌ها ضرورتی غیرقابل انکار است.

 

 


١١:٢٧ - شنبه ٢٧ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٠٣١    /    تعداد نمایش : ٩١