چاپ        ارسال به دوست

معاون وزير نفت در امور پالايش و پخش در ديدار با مديريت هاي ستادي

سمت هاي تخصصي حذف شده در صورت امکان احياء مي شوند

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از تلاش درجهت احياي سمت هاي تخصصي حذف شده خبر داد و گفت: با تشكيل تيم كارشناسي روند جذب نيروها بررسی خواهد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، مهندس جلیل سالاری در نشستی با مديريت فناوري اطلاعات درخصوص اهمیت فسادزدایی در سیستم های اداری گفت: عدم شفافیت در سیستم، درجایی که امکان رصد و مانیتورینگ نباشد؛ منجر به وقوع اتفاقاتی می شود که زمینه ساز بسیاری از مفاسد خواهد بود.

سالاری با اشاره به اينكه انتظار این است که واحد فناوری اطلاعات در ستاد شرکت پالایش و پخش نقش هدایتی داشته باشد، تاکید کرد: اين واحد باید به همراه مجموعه های تابعه جلسات منظمی برگزار کند و براساس یک سیاست مشخص مطابق با هدف گذاری منظم در چارچوبی خاص فعالیت کند. بنابراين باتوجه به این روند یک ارزیابی صورت بگیرد که هم اکنون این بخش چه پیشرفتی داشته است و چه حرفی برای گفتن دارد.

به گفته وي باتوجه به اینکه امروز مدام از دولت الکترونیک و لزوم شفافیت سخن به میان می اید از این حیث خیلی فاصله وجود دارد، اتفاقاتی که در مجموعه افتاده بیانگر این است که در بخش هایی یا نظارت ضعیف بوده است و یا سیستمی وجود نداشته است.

جذب نیروها باید ساختارمند و اصولی باشد

سالاري دربخش دیگری از اظهارات با اشاره به اهمیت منابع انسانی از برنامه هایی دراین خصوص رونمایی کرد و گفت: با تشكيل تيم كارشناسي روند جذب نيروها بررسی خواهد شد تا براساس تخصص، سابقه، تجربه، مدارک تحصیلی اين مسير طي شود؛ در اين راستا باید یک دستورالعمل کارشناسی تدوين شود تا براساس ان همه جوانب سنجیده شود.

معاون وزير نفت در امور پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، با بيان اينكه درخصوص اتفاقاتي اعم از ممنوعیت استخدامات و جذب نیروها براساس سفارش ها که میراث گذشته مي باشد بايد بررسی کاملي صورت بگیرد، تاكيد كرد: سمت هایی که بعضا تخصصی بوده و حذف شده است باید بررسی شود تا درصورت امکان احيا و بازگردانده شوند. فرآيند مذكور شروع شده و تیمی جهت اجرا در اين کار گماشته شده است.

وي بيان كرد: باتوجه به اینکه وزیر محترم نفت یک بازه زمانی یک ساله را مشخص کرده اند تا دراین حین مسائل و موضوعات در خصوص حوزه منابع انساني حل شوند، امیدواریم به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم.

سالاري با اشاره به اينكه هدف براین مبناست که جذب نیروها ساختارمند و اصولی باشد، گفت: طی این فرایند کاری اگر شرایطی پیش امد و پیشنهاداتی مطرح شد با استفاده از آن ها یک نقشه جامع فراگیر تدوین می شود تا به این واسطه بتوان از این مسیر گذر كرد.

وي با ابراز اميدواري از حل شدن مشكل در حوزه منابع انساني توضيح داد: دراین راستا اصحاب گذشته صنعت که دربخش منابع انسانی فعالیت داشته اند به همراه نیروهای جوان همفکری مي کنند و از ماحصل ان یک دستورالعمل تدوین مي کنند. این روند در سطح وزارتخانه شکل گرفته است.

وي در پايان خاطر نشان كرد: امنیت شغلی مجموعه و انگیزه ها باید به طریقی ایجاد و تثبیت شود این امر وظیفه ای است که باید به ان توجه شود؛ آمده ایم ریشه ای عمل کنیم انشالله که این اتفاق بیفتد.


٢١:٣٤ - چهارشنبه ٢٤ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٠٢٩    /    تعداد نمایش : ٢٨٠