چاپ        ارسال به دوست

مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش در نشست با مديريت هاي ستادي

اتاق فكركارشناسان مركز تصميم سازي مي شود

مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران با اشاره به ضرورت شكل گيري اتاق فكري متشكل از كارشناسان در ساختار شركت و مبدل شدن آن به مركز تصميم سازي گفت: بايد در روند كارها و بررسي طرح هاي مجموعه پالايش و پخش سياست‌گذاري كلاني صورت بگيرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، مهندس جليل سالاري؛ ظهر ديروز طي نشستي صميمانه با كاركنان و مديريت هاي ستادي با تاكيد بر مداومت نظارت برعمليات پالايشگاه ها تصريح كرد: طرح ها بايد غربالگري شوند روند به گونه اي پيش برود كه مطالعات فقط روي كاغذ باقي نماند و پس از آناليز و بررسي براساس شاخص هاي تعريف شده نتيجه آن به صورت عيني مشاهده شود.

وي تصريح كرد: در طرح هاي تعريف شده نبايد آزمون و خطا صورت بگيرد دراين راستا به منظور صيانت از توليد بايد سياست كلاني تعريف و مدون شود.

لزوم تدوين برنامه براي تامين سوخت زمستانه

سالاري با اشاره به دغدغه تامين سوخت زمستانه نيز خطاب به مديريت هماهنگي و نظارت برعمليات گفت: براي تامين سوخت زمستاني با همكاري واحد برنامه ريزي و تامين و توزيع به گونه اي چالش پيش رو راهبري شود كه از دغدغه تامين سوخت براي 6ماه دوم سال عبور شود.

اجرای نظام مند رگولاتوري

سالاري اظهار كرد: به اين منظور به موازات بكارگيري نگاه كارشناسانه، نياز است تا هم افزايي صورت بگيرد.

مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران با اشاره به انتظاراتي كه از مديريت هماهنگي و نظارت برعمليات مي رود، ادامه داد: درامر نظارت بر پروژه ها يكي از وظايف اجراي رگولاتوري است كه بايد لحاظ شود؛ مجموعه بايد ساختاري چابك داشته باشد.

نظارت عاليه در پالايشگاه ها صورت بگيرد

وي باتوجه به اهميت كار واحد مديريت هماهنگي و نظارت برعمليات تصريح كرد: بخش هماهنگي و نظارت بر توليد مي بايست هم به توليد كمك كند و هم طرح ها را مديريت كند.

به گفته سالاري با اين ساختاري كه در مجموعه تحت عنوان راه اندازي پروژه ها و بازرسي شكل گرفته است انتظار مي رود كه روزانه داده ها و اطلاعات توليد بررسي و ارزيابي شود تا نسبت به انحراف برنامه ها واكنش مقتضي نشان داده شود و تنها به جابجايي اطلاعات بسنده نشود؛ بايد نظارت عاليه در پالايشگاه ها صورت بگيرد.

گفتني است، نشست صميمانه معاون محترم وزير نفت و مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران با كاركنان و مديريت هاي ستادي از روز گذشته آغاز شده است و طي امروز و فردا نيز اين برنامه گفتگو محور ادامه خواهد داشت.

لازم به ذكر است، در اين نشست ها پس از ارائه گزارشي از عملكرد هريك از مديريت هاي ستادي، كاركنان به بيان نقطه نظرات و دغدغه هاي خود مي پردازند. 

 

 


١٢:٢٨ - سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٠٢٤    /    تعداد نمایش : ٢٧٢