صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > مدیریت مصرف سوخت از الزام‌های امروز کشور است


  چاپ        ارسال به دوست

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

مدیریت مصرف سوخت از الزام‌های امروز کشور است

 

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان این‌که مدیریت مصرف سوخت به‌ویژه بنزین از الزام‌های امروز کشور است، گفت: یکی از راه‌های مدیریت مصرف بنزین استفاده از کارت سوخت است.

حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با بیان این‌که یکی از راهکارهای مدیریت مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق فرآورده‌ها استفاده از کارت هوشمند سوخت است، گفت: دولت پس از مصوبه مجلس شورای اسلامی در حال طراحی سازوکاری جدید در بخش سخت‌افزاری است تا بتواند کارت‌ها را به صورت هوشمند طراحی کند.

وی به پایین بودن قیمت بنزین در ایران در مقایسه با دیگر کشورها اشاره کرد و افزود: مصرف ایران در بخش انرژی و فرآورده‌های نفتی همانند بنزین، گاز و برق نسبت به استاندارد جهانی بسیار بیشتر است و این برای کشوری که با برخی مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کند مناسب نیست، بنابراین باید تدابیری اندیشید تا مصرف بنزین و دیگر فرآورده‌ها مدیریت شود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس یکی از راه‌های مدیریت مصرف بنزین را استفاده از کارت سوخت می‌داند. در شرایط کنونی که اختلاف قیمت سوخت بین ایران و کشورهای همسایه زیاد شده، انگیزه برای قاچاق افزایش یافته است.

 


٠٨:٤٩ - يکشنبه ١٥ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ١١٢٧٩    /    تعداد نمایش : ٧٥٢دسترسی سریع
تابلو اعلانات
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 12261316
 بازدید امروز : 710
 کل بازدید : 37400612
 بازدیدکنندگان آنلاين : 22
 زمان بازدید : 0/4532