چاپ        ارسال به دوست

ثبت بیش از 205 هزار نفر – ساعت کار در کارگاه مرکزی در تعمیرات اساسی پالایشگاه نفت بندرعباس

در طول تعميرات اساسي واحدهاي آیزوماکس، هیدروژن و تصفیه گاز با آمین پالایشگاه نفت بندرعباس بیش از 205 هزار نفر- ساعت کار کارگاهی در کارگاه مرکزی پالایشگاه بندرعباس صورت گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پالایش نفت بندرعباس؛ کارگاه مرکزی این شرکت دارای پنج بخش اصلی تراشکاری، انبار ابزار، تعمیرات ابزار، شیرآلات صنعتی و کارگاه فلزکاری، جوشکاری و مبدل کاری است که به عنوان یکی از بازوهای توانمند این شرکت نقش مهمی در اجرای به موقع تعمیرات اساسی دارد.

رئیس کارگاه مرکزی شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: با تلاش و همت متخصصان در کارگاه مرکزی برای انجام به موقع مسئولیت های محوله در طول تعمیرات اساسی و اجرای کار بصورت شبانه روزی، 205 هزار و 200 نفر ساعت کار در این کارگاه ثبت شد.

مهندس محمدرضا پولادی با اشاره به اقدامات شاخص در کارگاه مرکزی افزود: یکی از برنامه های تعمیراتی مهم انجام شده، اقدامات لازم بر روی مبدل های 6003 و 6004 واحد آیزوماکس بود که مبدل 6004 برای نخستین بار مورد تعمیرات اساسی قرار گرفت و در این رابطه یکی از اقدامات شاخص اجرا شده مربوط به برداشتن دیافراگم مبدل های واحد آیزوماکس و انجام تراشکاری و فلزکاری بر روی خود مبدل و نصب مجدد دیافراگم بود که این عملیات با کیفیت لازم اجرا و پس از تایید بازرسی فنی در واحد نصب گردید.

وی بیان داشت: در این تعمیرات 34 مبدل به کارگاه ارجاع شد که اقدامات لازم از جمله تعویض تیوب، تراشکاری و جوشکاری بر روی آنها انجام شد و علاوه بر آن در بخش شیرآلات صنعتی نیز که از بخشهای پر کار در طول این تعمیرات بود، با بازرسی های صورت گرفته 309 کنترل ولو بصورت کلی مونتاژ شد و در بخش ابزار دقیق نیز 478 شیر عمومی و 220 شیر اطمینان (SAFETY VAVE) تعمیر و آزمایش شد که با تلاش شبانه روزی همکاران، کارها در زمان تعیین شده انجام و شیرآلات به واحدها برگشت داده شدند.

رئیس کارگاه مرکزی شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: در رابطه با کوره های واحد های آیزوماکس و هیدروژن، اقدامات تعمیراتی لازم برای 114 عدد مشعل و 346 عدد از موشکی های تیوبهای کوره واحد هیدروژن، تعویض ورق و فلزکاری 2 عدد دمپر و 3 عدد سایلنتسر با ابعادهای 1 متری و 3 متری در واحد ایزوماکس و هیدروژن نیز انجام شد.

مهندس پولادی در ادامه افزود: تعمیر و ساخت 44 صافی پمپ های واحد های آیزوماکس و هیدروزن، تراشکاری 300 عدد نیپل فلنج واحد هیدروژن و آماده سازی 500 عدد ابزار مورد نیاز گروه تعمیرات مکانیک از دیگر اقدامات صورت گرفته در کارگاه مرکزی پالاشگاه نفت بندرعباس در طول تعمیرات اساسی بود.

وی ضمن تشکر از کلیه همکاران کارگاه مرکزی تصریح کرد: کارکنان متخصص، مجرب و متعهد در کارگاه مرکزی به عنوان یک بخش پشتیبانی تخصصی همانند کلیه کارکنان شرکت پالایش نفت بندرعباس در تلاش هستند تا با کار شبانه روزی رسالت شرکت در تولید مستمر و با کیفیت فرآورده ای نفتی به بهترین شکل انجام شود.

گفتنی است تعميرات اساسي واحدهاي آیزوماکس، هیدروژن و تصفیه گاز با آمین شرکت پالایش نفت بندرعباس در مدت زمان 38 شبانه روز پس از یک دوره فعالیت مستمر 5 ساله و با رعایت دقیق استاندارد های فنی و تخصصی با تکیه بر توان متخصصان داخلی انجام شد.


 


١٤:٥٤ - چهارشنبه ٩ آذر ١٤٠١    /    شماره : ١٤٣٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٢٥