چاپ        ارسال به دوست

واحد تصفیه هیدروژنی گازوئیل پالایشگاه بندرعباس راه اندازی شد

 

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس از راه اندازی واحد تصفیه هیدروژنی گازوئیل این شرکت با هدف بهبود کیفیت فرآورده تولیدی و مطابق با استاندارد یورو 4 خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش به نقل از ایرنا، هاشم نامور، روز (یکشنبه، 13 آبانماه) در جمع خبرنگاران گفت: با راه اندازی این واحد میزان گوگرد موجود در گازوئیل تولیدی پالایشگاه از 10 هزار میلی گرم به کمتر از 50 میلی گرم کاهش یافت و مجموع نفت گاز تولیدی پالایشگاه بندرعباس بر اساس استاندارد یورو 4 به 15 میلیون لیتر در روز رسید.

وی افزود: این واحد تصفیه هیدروژنی گازوئیل یکی از واحدهای طرح افزایش ظرفیت تولید و بهبود کیفیت پالایشگاه بندرعباس است که با ظرفیت اسمی 50 هزار بشکه در روز، بزرگترین واحد تبدیل کاتالیستی این پالایشگاه است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس ادامه داد: در واحد تصفیه هیدروژنی گازوئیل، ناخالصی هایی شامل گوگرد، نیتروژن، اکسیژن و همچنین برخی فلزات از گازوئیل ورودی جداسازی می شود.

نامور تصریح کرد: اجرای این طرح افزون بر ارتقای کیفیت فرآوردههای نفتی و کاهش آلایندههای زیست محیطی، سبب استفاده حداکثری و بهینه از ظرفیتها و امکانات داخلی همسو با حرکت به سمت خودکفایی در تولید فرآوردههای نفتی مورد نیاز کشور می شود.

وی گفت: این طرح از جمله طرحهای زیست محیطی همسو با برنامههای بهبود کیفیت محصولات تولیدی و صیانت از محیط زیست است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس افزود: در طرح ملی افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآوردههای نفتی پالایشگاه بندرعباس واحدهای مهمی مانند تصفیه نفتای سبک و سنگین، تبدیل کاتالیستی، ایزومریزاسیون و تصفیه هیدروژنی گازوئیل احداث شده است.

نامور راه اندازی واحدهای تصفیه آبهای ترش، بازیافت و جامدسازی گوگرد، 17 دستگاه مخازن جدید و همچنین واحدهای آب برق و بخار را از دیگر واحدها در طرح ملی افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآوردههای نفتی پالایشگاه بندرعباس برشمرد.

وی عنوان کرد: واحدهای بنزین سازی و بخش تصفیه نفتای سبک و واحد ایزومریزاسیون این طرح با تلاش متخصصان پالایشگاه بندرعباس در سال 96 به بهره برداری رسید و از مجموع واحدهای باقیمانده این پروژه، واحد بازیافت گوگرد هم اکنون در حال ساخت و تکمیل مراحل پایانی است. 


١٤:٠٥ - دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ١١٣٣٨    /    تعداد نمایش : ٧٧٥