صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > توافق نامه بهینه سازی پالایشگاه تبریز بین ایران و کره جنوبی امضا شد


  چاپ        ارسال به دوست

توافق نامه بهینه سازی پالایشگاه تبریز بین ایران و کره جنوبی امضا شد


توافق نامه همکاری میان ایران و کره جنوبی برای تأمین فاینانس و اجرای پروژه ارتقای تکنولوژی و کیفیت فرآورده های پالایشگاه تبریز به امضا رسید.

توافق نامه همکاری میان شرکت پالایش تبریز و کنسرسیومی متشکل از شرکت های مهندسی و ساختمان اس کی (SKEC) از کره جنوبی و طراحی و ساختمان نفت (ODCC) از ایران ، امروز( شنبه، ۱۴ مردادماه ۱۳۹۶ ) در هتل اسپیناس پلاس تهران امضا شد.
این توافق نامه در حضور مقامات عالی رتبه دولتی و پارلمانی دو کشور با هدف تبدیل نفت کوره به فرآورده های با ارزش بالاتر مطابق استاندارد یورو 5 به امضاء رسید.

اجرای این پروژه ۱.۶ میلیارد یورویی از طریق طراحی و مهندسی، خرید، تأمین کالا و تجهیزات، ساختمان و نصب از طریق کنسرسیوم ایرانی کره ای و تأمین فاینانس از منابع مالی بانک های کره جنوبی خواهد بود.

با امضای این قرارداد ۴۸ ماهه نفت کوره از 20 درصد ظرفیت فعلی پالایشگاه به کمتر از 2 درصد کاهش خواهد یافت و ارتقای کیفی فرآورده های پالایشگاه نفت تبریز از جمله بنزین، گازوئیل، تاسیسات گوگردزدایی و دیگر تاسیسات این پالایشگاه وارد فاز اجرایی و عملیاتی می‌شود.

پیش از این با توافق میان کارفرما و پیمانکار ، قراردادی به منظور عملیات امکان سنجی فنی - اقتصادی با هدف کاهش تولید نفت کوره و ارتقای کیفی فرآورده ها با شرکت SKEC کره جنوبی به امضا رسیده بود.

پس از گذشت یکسال با تکمیل مطالعات امکان¬سنجی فنی - اقتصادی پروژه توافق¬نامه این همکاری با اعلام آمادگی KOREA EXIM BANK در حمایت از این پروژه به صورت Head Of Agreement (HOA) نهایی و امروز به امضای طرفین رسید.


١٣:٢٣ - شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٧٧٥    /    تعداد نمایش : ٩٣٢دسترسی سریع
تابلو اعلانات
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11165846
 بازدید امروز : 8201
 کل بازدید : 33026142
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0/4687