صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > یکی از توربین های انتقال نفت مارون به اصفهان جانی تازه گرفت


  چاپ        ارسال به دوستیکی از توربین های انتقال نفت مارون به اصفهان جانی تازه گرفتبا ورود محورهای کمپرسور GGT به کشور یکی از توربین های سولزر فعال در مراکز انتقال نفت مارون - اصفهان جانی تازه گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه اصفهان، مهندس مجتبی بشارتیان مدیر منطقه، در این خصوص گفت: پس از رفع تحریم ها و ایجاد شرایط ورود قطعات حساس توربین های سولزر به کشور، مسئولین شرکت با برگزاری چندین جلسه تخصصی با مسئولین این شرکت سوئیسی در تهران و اصفهان در خصوص تامین قطعات این نوع از توربین های مورد نیاز صنعت انتقال نفت به تفاهم رسیدند.

وی افزود: بر همین اساس دو دستگاه از محورهای اصلی توربین سولزر وارد کشور شد که یکی از این محورها توسط متخصصین واحدهای مختلف فنی منطقه؛ از جمله همکاران واحد مکانیک با موفقیت بر روی توربین شماره 3 مرکز انتقال نفت شهید بدیع صنایع رامهرمز نصب و در حال حاضر با وضعیت مطلوب در مدار بهره برداری قرار دارد.

مهندس بشارتیان با اشاره به اینکه پیش بینی می شود با تامین این قطعه، توربین مربوطه تا 17 سال آینده نیاز به این قطعه نداشته باشد، گفت: در حال حاضر بیشتر قطعات اصلی این نوع توربین در داخل کشور تولید می شود و با ورود این محورها شرایط بهره برداری از توربین ها وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفته، بیان داشت: امیدواریم با روند پیش آمده در راستای سیاستگذاری مسئولین شرکت و موافقت طرف خارجی در آینده ای نزدیک شاهد انتقال دانش فنی تعمیر محور این نوع توربین در داخل کشور توسط شرکت سازنده باشیم و همچنین به ترتیب اولویت نسبت به تعمیر محورهای موجود بر روی سایر توربین هایی که نیاز به تعویض دارند، اقدام شود.

مدیر منطقه اصفهان در پایان با اشاره به تبحر متخصصین این منطقه در تعمیرات اساسی توربین ها گفت: طی سال گذشته 2 دستگاه از این توربین ها تعمیرات اساسی شدند و برای نخستین بار به رکورد یکماهه برای تعمیرات اساسی یک دستگاه توربین دست یافتیم که پیش از این، زمان بیش از 2 ماه صرف می شد و این نشان از تسلط و دانش بالای کارکنان این شرکت در راستای انتقال ایمن و پایدار مواد نفتی دارد.


١١:٢٤ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٧٥٤    /    تعداد نمایش : ١١٨٦دسترسی سریع
تابلو اعلانات
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11165838
 بازدید امروز : 8186
 کل بازدید : 33026127
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/4688