صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > اولویت شرکت ملی پخش تامین نیاز کشورهای همسایه است


  چاپ        ارسال به دوست

اولویت شرکت ملی پخش تامین نیاز کشورهای همسایه است

 

مدیر صادرات و واردات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، اعلام کرد: اولویت شرکت ملی پخش در بحث صادرات برای جلوگیری از قاچاق، تامین نیاز کشورهای همسایه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران،  علیرضا رجب پور، با بیان اینکه با شرایط موجود اولویت شرکت ملی پخش، فروش فرآورده به صورت اکسپورت است، گفت: اولویت ما تامین نیاز کشورهای همسایه است؛ چرا که در مرزهای کشورمان شاهد پدیده قاچاق سوخت هستیم.

وی افزود: برای مهار و جلوگیری از قاچاق سوخت به دنبال تامین نیاز کشورهای همسایه هم مرز نظیر پاکستان، افغانستان، کردستان عراق و ارمنستان هستیم.

مدیر صادرات و واردات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، ادامه داد: این کشورها از تجارت سنتی برخوردارند و قیمت‌های بین‌المللی با تاخیر تاثیر می گذارد، بنابراین باید بین عرضه کننده و متقاضی سوخت رابطه متقابل وجود داشته باشد تا با تامین نیازهای داخل جذابیت قاچاق از بین برود.

وی، با بیان اینکه امسال به دنبال کاهش هزینه های صادراتی هستیم، گفت: با توجه به خطوط لوله و شرایط آماده حمل و نقل در کشور، مبادی صادراتی را از انبارهای اصلی به مبادی تولید و نزدیک مرزها انتقال دادیم تا با کاهش هزینه‌ها کشورهای همسایه به تامین قانونی سوخت از ایران روی بیاورند.

رجب پور اعلام کرد: با کاهش هزینه های حمل و نقل، تنوع در عرضه فرآورده های مورد نیاز کشور به سمت ریشه کنی قاچاق پیش رفته ایم.

وی، با بیان این‌که با تنوع محصولات می توان مشتری بیشتری برای فرآورده‌های مازاد جذب کرد، گفت: با افتتاح حساب‌های بانکی در کشورهای همسایه به غیر از امارات متحده عربی به دنبال ایجاد تسهیلات برای خرید ارزی و برگشت به موقع ارز ناشی از فروش فرآورده ها به کشور هستیم.

 

 


٠٩:٠١ - سه شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٧١٥    /    تعداد نمایش : ١٢٨٢دسترسی سریع
تابلو اعلانات
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11106883
 بازدید امروز : 6841
 کل بازدید : 32788720
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 0/4376