صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > انتقال پایدار اطلاعات درصد بروز حوادث را کاهش می‌دهد/ پالایش و پخش در سال 95 خوش درخشید


  چاپ        ارسال به دوست

انتقال پایدار اطلاعات درصد بروز حوادث را کاهش می‌دهد/ پالایش و پخش در سال 95 خوش درخشید

 

تبادل پایدار اطلاعات و انتقال تجارب درباره حوادث و اتفاقات در میان پالایشگاه‌های کشور، درصد بروز حوادث را کاهش می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، عباس کاظمی، معاون وزیر نفت امروز (20 فروردین ماه 96) در جلسه هیات مدیره این شرکت که با حضور دکتر مرتضوی، مشاور وزیر و مدیرکل بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل وزارت نفت برگزار شد، گفت: ارتباط با کشورهایی که دارای صنایع همگون و مشابه هستند، موجب انتقال اطلاعات می‌شود و آگاهی مدیران قطعا از بروز و تکرار حوادث ناگوار در صنعت جلوگیری می‌کند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش گفت: ارتباط ارگانیک بین واحدهای صنعتی کشور ضروری است و باید فکری برای فرهنگ‌سازی در این زمینه کرد.

کاظمی، با اشاره به این که این شرکت سال بدون حادثه را پشت سرگذاشته است، گفت: فضای خوبی بر مبحث HSE وزارت نفت حاکم شده است و با پیگیری و جدیت شخص وزیر بحث اصلاح و اجرای قوانین در حال پیگیری است.

وی افزود: بحث ایمنی در صنعت به مولفه های بسیاری بستگی دارد که یکی از آنها بحث امنیت ذهنی کارکنان است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: باید برای اعطای مجوز به واحدهای هیدروکربوری سخت گیری های بیشتری صورت گیرد و اشخاص متقاضی بدانند که بحث HSE  باید به طور کامل و به روز اعمال و اجرا شود تا شاهد بروز حوادث در این بخش نباشیم.

 

مدیرکل  HSE وزارت نفت: پالایش و پخش در سال 95 خوش درخشید

شرکت ملی پالایش و پخش در میان چهار شرکت زیرمجموعه وزارت نفت با پشت سرگذاشتن سال بدون حادثه خوش درخشید.

سیدباقر مرتضوی، مدیرکل بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل وزارت نفت در جلسه هیات مدیره این شرکت، از تلاش شرکت ملی پالایش و پخش برای سال بدون حادثه تشکر و قدردانی کرد.

وی افزود: سال گذشته شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران حادثه جدی منجر به فوت و جرح نداشته است.

مشاور وزیر نفت ادامه داد: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، سال 95 را بدون حادثه فوتی، آلوده کردن محیط زیست و از بین بردن تاسیسات و تجهیزات و اعتبار سازمانی سپری کرد و در میان 4 شرکت اصلی وزارت نفت خوش درخشید.

به گفته وی، شرکتهای زیرمجموعه وزارت نفت باید عملکرد شرکت ملی پالایش و پخش را الگوی خود قرار دهند و در مسیر کاهش حوادث حرکت کنند.

مرتضوی اعلام کرد: رسیدن به این دستاورد حاصل تلاش تمام همکاران و مدیران این بخش است و باید از تمامی نیروها در هر سطحی قدردانی شود.

 

 


١٥:٤٩ - يکشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٦٥٠    /    تعداد نمایش : ١٢٨٦دسترسی سریع
تابلو اعلانات
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11035875
 بازدید امروز : 6227
 کل بازدید : 32537084
 بازدیدکنندگان آنلاين : 13
 زمان بازدید : 0/5156