صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > فرهنگ سازی، استفاده از الگو های برتر و جذاب سازی، در راس برنامه های شوراهای امر به معروف قرار گیرد


  چاپ        ارسال به دوست

معاون دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر

فرهنگ سازی، استفاده از الگو های برتر و جذاب سازی، در راس برنامه های شوراهای امر به معروف قرار گیرد

 

معاون دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر، فرهنگ سازی، استفاده از الگو های برتر و جذاب سازی را به عنوان سه نکته مهم در رئوس برنامه های شورای امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد.

دکتر سید مهدی هاشمیان در نشست کارگروه امر به معروف و نهی از منکر صنعت نفت که امروز (سه شنبه 26 بهمن) در محل شرکت ملی پالایش و پخش برگزار شد، با اشاره به " نگاه فرهنگ سازی" به عنوان یکی از مقوله های مهم در فعالیت های امر به معروف و نهی از منکر گفت: در هر اداره ای که امر به معروف و نهی از منکر به گفتمان برتر تبدیل شود، اخلاق، معرفت، خیرخواهی و محبت در آن سازمان رشد می یابد.

وی در ادامه افزود: برجسته سازی الگوهای برتر از میان اخلاق شهیدان، کارمندان، مدیران و ... باعث تقویت شورای امر به معروف و نهی از منکر در سازمان ها می شود.

معاون دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: این سازمان دهی باید به گونه ای اجرا شود که جذابیت برای همه قشرها برای حضور جدی در این امر (امر به معروف و نهی از منکر) ایجاد شود تا به این مسئله به عنوان توصیه و تشریفات نگاه نشود.

وی با یادآوری چگونگی شکل گیری قانون امر به معروف  نهی از منکر در کشور و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز نظام اسلامی به این باور رسیده است که ریشه بسیاری از غفلت ها، معضلات، مشکلات، تخلفات و ... به خاطر غفلت از اجرای این قانون در کشور است.

دکتر هاشمیان ورود و حضور مردم در عرصه امر به معروف و نهی از منکر را از ملزومات جامعه پویا و رستگار عنوان کرد و یادآور شد: حضرت امام از این مکانیزم در اداره انقلاب و تحولات اجتماعی و اقتصادی استفاده کرد و به محض اینکه حضرت آقا به رهبری منصوب شد این پیام امام را تقویت کرد.

معاون دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر، با اشاره به روشنگری رهبر انقلاب در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و ایجاد سد محکم در برابر تهاجم فرهنگی افزود: امر به معروف اوج تعامل اجتماعی است و تنها چیزی که می تواند ما را در این جنگ(تهاجم فرهنگی) پیروز گرداند تعامل اجتماعی است.

****

حجت الاسلام حائری زاده نماینده شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سکوت در برابر منکر را ضرر به اصل دین عنوان کرد و افزود: متاسفانه در برخی از منکرات که در فضای اداری انجام می شود عکس العملی نشان داده نمی شود.

وی اسراف در مصرف برق، آب، کاغذ و کمرنگ بودن فضاهای نمازخانه ها و .... را از جمله منکراتی برشمرد که در فضای اداره انجام می شود.

وی سکوت را موجب تضعیف اعتقادات دینی در جامعه برشمرد و گفت: این سکوت هم به ضرر دین و هم به ضرر خود اجتماع است.

حجت الاسلام حائری زاده افزود: سکوت در برابر منکرات علاوه بر تضعیف اعتقاد دینی در جامعه، سبب جابجایی جای منکر و معروف می شود.

وی همچنین تصریح کرد: سکوت در مقابل منکر  نتیجه اش امضای منکر، هتک عقاید دینی و تبدیل منکر به معروف و تبدیل معروف به منکر است.

***

در ادامه جانشین رییس شورای فرهنگی شرکت ملی پالایش و پخش به ارائه عملکرد شورای امر به معروف و نهی از منکر این شرکت در حوزه های مختلف فرهنگی و تخصصی پرداخت.

محسن مومنی، طرح دانش آموزی "باکیمیا" به منظور ترویج فرهنگ درست مصرف و همچنین برگزاری بیست و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه و دستیابی به عناوین مهم در این بخش در سطح کشور را از مهمترین اقدامات شرکت ملی پالایش و پخش در حوزه فرهنگی امر به معروف و نهی از منکر برشمرد.

جانشین رییس شورای فرهنگی شرکت ملی پالایش و پخش، اصلاح الگوی مصرف را به عنوان یکی از مصادیق امر به معروف و یکی از چالش های مهم کشور عنوان کرد که رابطه نزدیکی با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به سبب نوعی خدمتی که این شرکت به جامعه ارائه می کند، دارد.

مومنی در بخش تخصصی عملکرد این شرکت در حوزه امر به معروف و نهی از منکر به طرح پیمایش و همچنین ساخت سیستم دیسپچینگ در حوزه توزیع فرآورده های نفتی اشاره کرد.

وی در ادامه با معرفی شرکت ملی پالایش و پخش و وظایف مهم این شرکت در حوزه های انتقال، توزیع و پالایش گفت: خدمت کارکنان پرتلاش این شرکت در مناطق عملیاتی و صعب العبور یکی از مصادیق مهم معروف است که متاسفانه دیده نمی شود.

در این نشست همچنین روسا و اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکرسایر شرکت های اصلی وزارت نفت به ارائه اقدامات و عملکرد شرکت های متبوعه خود پرداختند.

 

 


١١:٤٧ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ١٠٦٠٣    /    تعداد نمایش : ١٨٩٣دسترسی سریع
تابلو اعلانات
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11089691
 بازدید امروز : 2124
 کل بازدید : 32721577
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0/5313