چاپ        ارسال به دوست

معرفی طرح تحول و تعالی ابر سیستم مدیریت شرکت پالایش نفت تبریز به مدیران استان آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز، طرح تحول و تعالی ابر سیستم مدیریت این شرکت بر اساس مدل AMIF/MAMIF   را به مدیران استان آذربایجان شرقی معرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، غلامرضا باقری دیزج پیش از ظهر امروز(چهارشنبه 16 مرداد ماه ۹۸) در حاشیه برگزاری سمینار آموزشی معرفی مدلهای تعالی سازمانی در دولت و بخش عمومی ویژه مدیران استان آذربایجان شرقی، در تبیین این طرح گفت: آرمان سازمانی، شناسایی و تدوین ارزش های سازمان، شناسایی ذی نفعان سازمان و کانال های ارتباطی مربوطه، شناسایی فرصت ها و تهدیدهای محیطی و نقاط قوت و ضعف سازمانی (SWOT) از جمله فرآیندهای اصلی این مدل است.

وی تدوین استراتژی و سیاست های مربوطه، تدوین اهداف استراتژیک و طراحی نقشه استراتژیک (BSC) ، تدوین برنامه یکپارچه سازمانی، تدوین اهداف کمی، شناسایی و خلق منابع ، بودجه ریزی، اجرا و تعیین مغایرتها را از دیگر فرایندهای اصلی این مدل برشمرد.

 باقری دیزج افزود: تدوین این طرح تیمی بوده و در طول پنج سال انجام شده است.

وی ضمن اشاره به اینکه مدیریت چرخاندن چرخه تصمیم است، گفت: رعایت منطق تئوری و عمل و التزام به اصل شروع از خود جزو الزامات مدل AMIF/MAMIF  است.

باقری دیزج ادامه داد: این مدل در صدد تحول مدیریت سازمان از مکتب کلاسیک به مکتب یادگیری و نیز خواهان تعالی مدیران به تراز مکتب یادگیری مدیریت است. 

وی با تشریح مدل AMIF/MAMIF خاطرنشان کرد: بر مبنای این مدل آرمان مشترک مدیران شرکت، برنامه ریزی استراتژیک و نقشه استراتژی سازمان طراحی و برنامه ریزی عملیاتی شرکت طی سالهای 93 تا 94 تدوین شده و برمبنای آن با تدوین 6 هدف کلان، 40 هدف کمی و 132 برنامه و پروژه به سمت آرمان خود که همان پیشرو پالایشگاه های منطقه خاورمیانه با اعتبار جهانی است با استراتژی بهبود فضای کسب و کار با تاکید برارزش آفرینی و مسئولیت اجتماعی، حرکت کرده است و با شناسایی مغایرتهای حاصل از اجرا و ارائه راه حلهای موقت و اساسی برمبنای CFTOP توسط تیم مدیران ارشد ضمن زمینه سازی برای یادگیری مدیران در سه سطح SLL، DLL، TLL  و تربیت مدیران در تراز مکتب یادگیری، سازمان را برای هجرت از مکتب کلاسیک به مکتب یادگیری آماده کرده است.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز با تاکید بر چگونگی تیم سازی و آرمان گذاری بر مبنای این مدل؛ تعمیق نگاه علمی مدیران به مدیریت سازمانی در تفکر و رفتار، تعمیق تفکر استراتژیک در مدیران، تقویت انگیزه مدیران برای تحقق اهداف استراتژیک حوزه مدیریتی، توسعه رویکرد آرمان محوری در سطح سازمان، هجرت مدیران از تفکر خطی به تفکر سیستمی و درک دانشی دیسیپلین های مکتب یادگیری مدیریت (تفکر سیستمی، مدلهای ذهنی، آرمان مشترک، یادگیری تیمی و قابلیتهای شخصی) و تجهیز مدیران به آن را از دستاوردهای نامشهود این طرح عنوان کرد.

باقری دیزج شیوه مشاوره و تعامل ظرفیت ساز (CBR)  را مطمئن ترین راه برای پیاده سازی مبانی مدیریت در مکتب یادگیری و شکل گیری تیم معرفی کرد و ادامه داد: سر منشاء و پایه اصلی برای شروع خانواده است و در این رابطه کتاب با عنوان (فامیل یادگیرنده: تجربه چهل سال جلسه فامیلی) را معرفی کرد.


مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز در پایان کسب رتبه اول جایزه ملی مشاوره مدیریت ایران(جایزه بزرگمهر) در سال ۹۶، دریافت مدال نقره (رتبه دوم جایزه) کنستانتین از سوی شورای بین المللی مشاوران مدیریت (ICMCI) در سال ۲۰۱۷ و کسب دیپلم افتخار جایزه جهانی کار آفرینی و مدیریت مدرن از بنیاد اروپایی توسعه مدیریت (EIU) در سال 1397را از دیگر دستاوردهای طرح تحول و تعالی ابر سیستم مدیریت شرکت پالایش نفت تبریز بر اساس مدل AMIF/MAMIF  معرفی کرد. 


٢١:٤٨ - چهارشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١١٧٦٥    /    تعداد نمایش : ٥٧٦