چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان خبر داد؛

افزایش تولید بنزین در سال 97 محقق شد

  مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت: با تلاش کارکنان این مجموعه و با حمایت همه جانبه معاون وزیر در امور پالایش و پخش افزایش تولید بنزین در این شرکت محقق شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي  پالايش وپخش فرآورده هاي نفتي ايران؛ اسفندیار دائم الذکر با اشاره به اینکه  تولید زیر ده میلیون لیتری بنزین در روز را به 12 میلیون لیتر رسانده ایم، افزود: در این راستا دو واحد پالایشگاه را که برای مدت 4 سال بدون تولید و کار مانده بود دوباره راه اندازی کردیم  و می توانیم این نوید را هم بدهیم که  تمام بنزین پالایشگاه آبادان تا پایان سال، یورو 4 خواهد شد.

وی  با بیان این خبر گفت: دستاورد راه اندازی این واحدهای راهبردی، تولید بنزین باکیفیت و اکتان 96 درصد است.

دائم الذکر درباره علت از خط تولید خارج شدن واحدهای مذکور گفت: در پی بروز مشکل مكانيكی در واحد بازيافت اسید سولفوريك پالایشگاه و عدم امكان بازيافت اسيد مصرفی واحد الكيلاسيون از چهار سال گذشته این واحدها نیز به اجبار از سرويس خارج شده بود؛ به دنبال انجام تعميرات و پاره ای اصلاحات در تجهيزات واحد بازيافت اسيد، پس از یک ماه فعالیت شبانه روزی کارکنان بخش های مختلف پالايشگاه آبادان از دوشنبه 27 آذرماه این واحدها وارد مدار تولید شد.

وی گفت: در حال حاضر بالغ بر ۱۲ میلیون لیتر بنزین تحویل شرکت پخش می‌دهیم که نسبت به چند ماه گذشته ۲ میلیون لیتر افزایش یافته است.

عضو هیات مدیره شرکت پالایش نفت آبادان در عین حال به واحدهای قدیمی این پالایشگاه اشاره کرد و گفت: قصد داریم در آینده نزدیک واحدهای قدیمی را جمع آوری کرده و به موزه نفت ایران تحویل دهیم و از این پس آبادان را درقالب یک پالایشگاه کاملا مدرن در خواهیم آورد.

 


١٣:٥١ - شنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ١١١٢٢    /    تعداد نمایش : ٨٧٤